SON DAKİKA

Balıkesir Yenigün Haber – Balıkesir Haber | Balıkesir Haberler

BİLİM ELÇİSİ OLDU

BİLİM ELÇİSİ OLDU
Bu haber 07 Şubat 2019 - 21:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CERN Türk Öğretmenler Çalıştayının 9.su 27 Ocak – 2 Şubat 2019 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleşti.
Çalıştaya Balıkesir’i temsilen Bigadiç Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Ersin Acar katıldı. 36 Türk öğretmenin davet edildiği Çalıştayda alanında uzman Türk bilim insanlarından sunumlar, CERN yerleşkesinde geziler, sergiler ve deney uygulamaları ile katılımcılar, hızlandırıcı ve parçacık fiziği konularına ilk adımlarını attılar. Çalıştayınj içeriğinde Astro-Parçacık, Parçacık, Hızlandırıcı ve Nötrino Fiziği dersi ile teorik derslerin yanısıra alan gezilerinde doğrusal hızlandırıcılardan olan Linac2 ve kurşun çekirdeği hızlandırıcısı LIER gezileri yer aldı. Bunun yanı sıra veri analiz üniteleri, anti madde üretim tesisleri de alan gezilerine yapıldı. Bigadiç Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Ersin Acar Cern´deki en büyük algıçlardan CMS algıcı ziyaretiyle eğitimlerini tamamladı.
Çalıştay sonrası katılımcılar, Türkiye’ye geri döndüklerinde ise bilim elçiliği yaparak, konuları geleceğin fizikçilerine, mühendislerine, bilişimcilerine ve bilime meraklı herkese aktaracaklar.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER